Postup mikropilotáže

Kontaktujte nás

Saron statika s.r.o.

  • Sídlo: Maničky 5, 616 00 Brno
  • Kancelář: Kozí 8, 602 00 Brno
  • 606 880 899 – posudky, návrhy, technologie
  • 734 390 599 – nabídky, realizace

Jak probíhá mikropilotáž?

1. Ustavení soupravy

Vždy začínáme přípravou prostoru okolo místa, kde má být umístěna mikropilota. Pohybujeme-li se například ve složitém terénu, příprava spočívá v postavení lešení či platformy, kam následně vrtnou soupravu umístíme.

2. Vrtání

Jakmile je všechno připraveno, stroj začne zavrtávat první tyč s vrtnou korunkou. Vrtání vždy provádíme s příklepem spolu s vodním nebo cementovým výplachem. Do vrtného soutyčí se přes vrtačku tlačí buď voda, nebo cementová suspenze. Díky tomu pak dochází k vyplavování odvrtaného materiálu. Současně je injektováno i okolí vrtu.

3. Napojení tyče

Po úspěšném zavrtání tyče se odpojí vrtačka. Na zavrtanou tyč se následně namontuje spojník a na něj se přidá další segment. Následuje důkladné utažení a po něm se opět k soutyčí připojí vrtací hlava. Vrtání nadále pokračuje. Tato výměna segmentů je nezbytná, jelikož se naše vrtné soutyčí skládá až na místě realizace zakázky.

4. Zavrtání do předepsané hloubky

Když vrtné soutyčí dosáhne předepsané hloubky, dojde k finálnímu proinjektování vrtu cementem. Díky tomu je pak vrt cementem vyplněn po celé jeho délce.

5. Úprava hlavy mikropiloty

Na závěr je pak třeba provést ještě úpravu hlavy mikropiloty. Po odstavení vrtné soupravy se na hlavu mikropiloty umístí mezi dvě matice takzvaná roznášecí deska. V dalším kroku se vyváže výztuž armokoše kolem hlavy mikropiloty a zalije se betonem. Jakmile beton zcela zatuhne, navrátíme okolní prostor do původního stavu.

Využijte naši nezávaznou poptávku

POPTEJTE ZDE